W jakich miastach Pan pracuję?

Działam głównie na terenie trzech województw.

  • województwo małopolskie: Kraków, Tarnów, Nowy Sącz, Zakopane i wszystkie pozostałe miejscowości z tego województwa.
  • województwo śląskie: Katowice, Gliwice, Bytom, Chorzów, Bielsko Biała, Częstochowa oraz wszystkie pozostałe miejscowości tego województwa.
  • województwo świętokrzyskie: Kielce, Pińczów, Jędrzejów, Ostrowiec Świętokrzyski, Sandomierz wraz ze wszystkimi pozostałymi miejscowościami z tego województwa.

Czy realizuje Pan zdjęcia studyjne?

Tak wykonuję również sesje, które są realizowane w moim domowym atelier. Posiadam swoje własne, niewielkie domowe studio, które jest wyposażone w oświetlenie zarówno błyskowe jak i stałe, oraz różne tła w tym jednokolorowe oraz tematyczne. Studio idealnie się nadaje do realizacji sesji portretowych, jak również noworodkowych czy też sesji z brzuszkiem.

     

Gdzie się znajduje Pana studio?

Moje domowe studio jest zlokalizowane w miejscowości Gotkowice. Jest to wieś położona przy drodze krajowej nr 94, między Krakowem a Olkuszem.

 

Jakie płyną dla Państwa korzyści z moich usług?

Fotografowanie jest cudownym procesem podczas którego staram się pomóc zachować Wam, Wasze cudowne wspomnienia związane z tym dniem. Fotograf wykonujący swoją pracę powinien mieć refleks, czujne oko, a przede wszystkim wrażliwość. Fotografia ślubna, czy też fotoreportaż z chrztu lub komunii ma bowiem w porównaniu z fotografią studyjną jedną zasadniczą wadę. Tu nie ma możliwości ingerencji w uroczystość, w przebieg wydarzeń zatem mamy brak możliwości ponownego wykonania ujęcia, poprawienia fryzury na zdjęciu czy też wykonania innego ustawienia osób fotografowanych. I w tym właśnie momencie nieodzowne staje się wyczucie chwili, refleks i inne atrybuty cechujące dobrego fotografa, a które ja podczas już mojej wieloletniej praktyki w sobie wypracowałem. Oczywiście nie jestem też nieomylny, jak każdy człowiek tak i ja popełniam czasem błędy, jednak podczas swojej pracy staram się być maksymalnie skupiony co pozwala mi zawrzeć w kadrze jak najwięcej wspaniałych ukazujących mnóstwo emocji chwil z Waszego wydarzenia.

Czy pracuje Pan również w duecie ?

Tak istnieje taka możliwość by Wasze wspaniałe chwile były uwieczniane z dwóch różnych perspektyw. Do każdego zlecenia mogę przystąpić samodzielnie bądź z drugim fotografem. Nasze studio fotograficzne bowiem tworzy dwóch fotografów. Oprócz mnie zlecenia może również realizować kobieta, która prywatnie jest moją małżonką. Nie od dziś również wiadomo, że kobiety cechuje zupełnie inna wrażliwość i wyczucie chwili niż mężczyznę 🙂

Na jakim sprzęcie Pan pracuje?

Wszystkie zlecenia realizujemy przy użyciu najwyższej jakości sprzętu fotograficznego marki Nikon. Na każde zlecenie zabieram ze sobą zestaw kilku obiektywów, oraz dwa body od lustrzanek. Wiadomo sprzęt bywa zawodny i dlatego na tak nieprzewidywalne zdarzenie staram się być zabezpieczony. Dlatego główny aparat stanowi pełnoklatkowa lustrzanka cyfrowa, a oprócz niej mam zawsze w torbie ze sprzętem dodatkowe body, które pozwala na bezproblemową realizację zlecenia. Oczywiście nie może się obejść bez zapasu dodatkowych i wcześniej naładowanych akumulatorów, kart pamięci i ciągłego tworzenia kopii zapasowych zrealizowanych już zdjęć. Dodam że główny aparat prowadzi zapis na dwóch kartach pamięci równocześnie, tak by nic nie zostało stracone. Oczywiście w zestawie nie może zabraknąć profesjonalnych lamp błyskowych tzw. lamp reporterskich. Wszystko po to by państwo spokojnie mogli się cieszyć swoim wymarzonym dniem, a ja zadbam o udaną pamiątkę w postaci wspaniałej kolekcji zdjęć z tego dnia.

Ile kosztuje sesja ciążowa?

Zapraszam do zakładki cennik. Tam znajdą Państwo szczegółowe informację o tym ile kosztują poszczególne sesje, jak również co otrzymuje klient w ramach wykonanego zlecenia.

Czy spisujemy pisemną umowę?

Tak każda jedna sesja jest poparta pisemną umową na wykonanie usługi fotograficznej. W umowie znajdują się między innymi takie zapisy jak:

  •  rodzaj sesji np. fotografia portretowa, fotografia ciążowa itd.
  • ilość i jakość zdjęć
  • czas realizacji/obróbki wykonanych zdjęć
  • warunki publikacji wykonanych fotografii w sieci
  • forma oraz czas i sposób dostarczenia klientowi gotowych zdjęć

Te i wiele innych zapisów jest umieszczonych w każdej umowie, którą zawieram z klientem. Na prośbę klienta wysyłam wcześniej na wskazany przez niego adres e-mail wzór umowy celem wcześniejszego zapoznania się z nią.

Czy istnieje możliwość podarowania komuś sesji?

Tak, sesja w prezencie to idealny pomysł np. na podarowanie komuś wyjątkowego upominku w postaci wspaniałych zdjęć. Można np. zamówić przyszłej mamie sesję ciążową, której termin realizacji uzgodni bezpośrednio ze mną. Istotne jest by pamiętać, iż czas realizacji takiej sesji nie może wynieść więcej niż 3 miesiące od jej zakupu. Niestety nie dokonuję też zwrotu pieniędzy za niezrealizowane sesję, które zostały odwołane przez osobę obdarowaną takim prezentem. Dlatego roszę o dokładne zastanowienie się przed zamówieniem sesji w prezencie.

Czy muszę mieć do sesji swoje rekwizyty?

Nie. Moje studio jest wyposażone zarówno w odpowiedni sprzęt do realizacji konkretnych sesji tematycznych, jak również w wiele różnych rekwizytów potrzebnych do ich realizacji. Oczywiście jeśli Państwo zamawiają sesję ciążową, to wówczas warto ze sobą mieć np. test ciążowy z którego się Państwo dowiedzieli o ciąży ( o ile był taki wykonywany ), zdjęcie USG przyszłej pociechy. Są to bowiem rekwizyty unikalne, wręcz intymne i dlatego by na ewentualnych zdjęciach były one wykorzystane.

Kolekcja rekwizytów, którą ja dysponuję ciągle się rozrasta i przybywa w niej coś nowego.

Czy mogę otrzymać zdjęcia nie poddane obróbce?

Niestety nie udostępniam klientowi zdjęć w surowej postaci tzw. RAW. Klient zawsze otrzymuje ode mnie zdjęcia poddane mojej autorskiej obróbce cyfrowej w formacie jpeg. Przy czym należy pamiętać, iż moje zdjęcia są naturalne, więc również sama ingerencja w pliki źródłowe jest na poziomie tego wymagającym.

Kiedy dostanę gotowe zdjęcia?

Staram się przekazać zdjęcia w przeciągu maksymalnie 30 dni od daty realizacji sesji. Okres ten nie dotyczy sesji ślubnych, na które w związku ze zdecydowanie większą ilością wykonanych podczas uroczystości fotografii należy poczekać nieco dłużej. Dokładne terminy przekazania zdjęć są zawsze ujęte w umowie zawartej z klientem.

Czy posiada Pan uprawnienia do fotografowania w kościele?

Posiadam upoważnienia do fotografowania i filmowania Celebracji Liturgicznych wydane przez Komisję ds. Liturgii i Duszpasterstwa Liturgicznego Archidiecezji Krakowskiej. Uprawnienia te są ważne na terenie całego naszego kraju.

Czy posiada Pan również stroje do sesji?

W chwili obecnej nie dysponuję tego typu strojami. W najbliższym czasie przewiduję zakup sukni do sesji ciążowych.

Czy cena za sesję zawiera również stylizację?

Cena za sesję to koszt samej usługi fotograficznej. Cena ta nie zawiera wykonania makijażu ani uczesania do sesji.

Czy dojeżdża Pan do klienta w ramach cen z cennika?

Ponieważ sesja może być realizowana zarówno u mnie w studio jak i w plenerze lub w domu u klienta ( o ile są do tego warunki techniczne ), to cena za usługę zawiera dojazd do klienta liczony w promieniu 50 kilometrów od lokalizacji mojego studia. Powyżej 50 kilometrów za dojazd pobieram dodatkową opłatę w kwocie, którą wcześniej ustalam z klientem.