Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze a przebacza, odepchnięta wraca – to miłość macierzyńska.

( Józef Ignacy Kraszewski )


Fotografia charakteryzuje się szerokim wachlarzem możliwości zarówno technicznych jak i tych, które wpływają bezpośrednio na to co ona pokazuje. Jednym z typów takiej fotografii jest niewątpliwie fotografia ciążowa. jest to bowiem gatunek fotografii, który pozwala tworzyć przepiękne ujęcia z wielu kategorii. Możemy tu bowiem w łatwy sposób uzyskać połączenie nowoczesnego portretu z fotografią z brzuszkiem. Kto bowiem powiedział, że kobieta w ciąży nie może być przedstawiona w formie pięknego portretu? Portret to nie tylko samo popiersie, portret może tez przedstawiać całą sylwetkę. A czy jest coś piękniejszego od widoku kobiety w ciąży? widoku dwóch istot ludzkich na jednym zdjęciu i jeszcze zawartych w jednej osobie?

Nie tak dawno właśnie zostałem poproszony o wykonanie sesji ciążowej Basi. Sesja miała charakter wyjazdowy, realizowana była w domu klientki. Były to bowiem ostanie dni przed planowanym rozwiązaniem. Wynikiem sesji są między innymi te prezentowane poniżej zdjęcia. Fotografie, w których starałem się pokazać piękno kobiecego ciała w tym dla niej wyjątkowym czasie, połączone z cudowną miłością jej rodziny. Połączyliśmy tu bowiem fotografie ciążową z fotografią rodzinną. Do sesji zostali również zaproszeni pozostali członkowie rodziny, czyli tata przyszłej pociechy i starsza córka. Jak widać taka sesja może dostarczyć wiele zabawy, zarówno dla samej mamy jak i całej rodziny. Wykorzystywane podczas sesji z brzuszkiem rekwizyty pozwalają nadać uzyskanym fotografiom wspaniałego uroku. Uroku, który ma pokazać jak cudowny jest okres ciąży.