Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się – ze wszystkich sił – tego, czego pragnie.

( Paulo Coelho )


Studio Foto-Jakobczyk.pl ma przyjemność zaprezentować wynik sesji niemowlęcej małej Natalii. Nie tak dawno byliśmy z wizytą u jej mamy na sesji ciążowej, a teraz Basia z rodziną wpadła do nas do studia na zdjęcia z małą Natalia w roli głównej.

Fotograficzna sesja niemowlęca czy też noworodkowa to prawdziwe wyzwanie. Zwłaszcza gdy dzieciątko tak jak nasza Natalka ma już około 2 miesięcy.  Najwygodniej jest bowiem przeprowadzać takie sesje w okresie między 7 a 14 dniem życia, maksymalnie do 21 dnia życia. Wtedy bowiem maleństwo jest podatne na różne kadry, można je swobodnie ustawić do zdjęcia, przy równoczesnej pełnej akceptacji tego co robimy z jego strony. Takie dziecko bowiem nie marudzi, tylko sobie grzecznie śpi co w przypadku fotografii ma duże znaczenie. Maleństwo marudzące, płaczące będzie miało bowiem zmęczoną lub zapłakaną buzię co na zdjęciu będzie widoczne. W naszym przypadku dużo pomogła sprawna interwencja taty naszej małej modelki, który skutecznie operował suszarką. jak bowiem wiadomo nie od dziś szum suszarki do włosów potrafi ukołysać do snu nie jednego niemowlęcego marudera 🙂


Written by