Sesje niemowlęce

Sesje niemowlęce

Dlaczego warto wykonać taką sesję?

Jak wszystkim nam wiadomo, zwłaszcza dorosłym czas i życie mija bardzo szybko. Zwłaszcza wtedy gdy jest to miły i przyjemny czas, który wnosi wiele radości w nasze życie. Niewątpliwie jest nim również okres gdy w Waszym domu pojawia się to wyczekiwane z utęsknieniem dziecko. Wówczas rodziców ogarnia związany z przyjściem na świat dziecka, chaos codziennych zupełnie nowych obowiązków. Często młodzi rodzice, są tak skupieni na próbie ogarnięcia tej sytuacji, że nie zauważają ulotności pierwszych chwil maleństwa. Ponieważ ten czas jest w życiu każdej rodziny wyjątkowy i zarazem niepowtarzalny, to dlatego warto by zatrzymać go na dłużej.

Jak to zrobić? jedną z wielu możliwości jakie niesie nam dzisiejszy postęp technologiczny jest utrwalenie tych chwil na fotografii. Moim zadaniem jest pomóc Wam w  tym byście zrozumieli jakie niewyobrażalne piękno zdarzyło się w Waszym życiu. Pamiętając o tym, że fotografia to nic innego jak historia przedstawiona za pomocą obrazków ( dziś barwnych, kiedyś czarno białych), chcę byście stali się głównymi bohaterami Waszej własnej historii.  Będzie to Wasza wspaniała historia, a kiedyś być może i historyczna pamiątka utrwalona w obrazach które jak mawiano w momencie powstania fotografii zatrzymują czas.

Kiedy najlepiej wykonać sesję noworodkową i czy jest ona bezpieczna?

Ponieważ głównym bohaterem tworzonej podczas sesji historii jest maleńka istota, maleńki człowiek to jego bezpieczeństwo stawiamy ponad wszystko. Dlatego Mam lub Tata ( lub oboje ) zawsze jest w pobliżu i za zadanie ma czuwanie nad swoim maleństwem. Ponieważ dysponuję mobilnym studiem to mogę również dojechać do naszego maleństwa. Wówczas dziecko nie jest narażone na stres związany z podróżą i nowym miejscem. Jeśli jest to tylko możliwe staram się wykorzystać do fotografowania światło dzienne, czyli tzw. światło zastane. Takie rozwiązanie również zmniejsza stres wywołany ciągłym błyskaniem flesza czy lamp studyjnych. W przypadku gdy pomieszczenie nie jest wystarczająco jasne w pierwszej kolejności uruchamiam specjalne lampy światła stałego. Lampy te mają odpowiednią temperaturę światła zbliżoną do właśnie wspomnianego światła dziennego, oraz świecą ciągłym światłem a nie błyskają w momencie wyzwalania migawki. Jeśli sesja odbywa się u mnie w studio oczywiście zapewniam wówczas odpowiednia temperaturę w pomieszczeniu, tak by Wasze maleństwo nie zmarzło.

Natomiast co do czasu realizacji zdjęć, to najlepszy okres na tego typu sesję jest między 7 a 21 dniem życia. Wówczas dziecko wpada w głęboki sen na tyle mocny, że żadne zewnętrzne bodźce ani częste zmiany pozycji mu nie przeszkadzają w słodkim śnie. Dodatkowo ciało noworodka jest jeszcze przyzwyczajone do pozycji płodowej, w której przebywało w łonie matki. Daje nam to swobodę dzięki której z łatwością, nie sprawiając żadnych niedogodności można układać noworodka w różnych dogodnych do zdjęć pozycjach.

Kiedy najlepiej się umawiać na taką sesję i ile ona trwa?

Sama sesja trwa przeciętnie około 3 – 4 godzin. Na życzenie rodziców może być ona skrócona. Jednak z doświadczenia wiem, iż jest to najbardziej optymalny czas na wykonanie odpowiedniej liczby ujęć, która pozwoli nam wybrać te jedyne i niepowtarzalne. Równocześnie nie możemy zapominać o tym, że to sam dzidziuś dyktuje warunki na jakich odbywać się będzie sesja. Dlatego czasu musi wystarczyć na to by można go było spokojnie nakarmić, przewinąć i uśpić bo zdjęcia wykonuję podczas gdy on śpi.

Co do terminu zamawiania sesji to najlepiej zrobić to jeszcze podczas ciąży. Okolica 7-8 miesiąca jest wystarczająca do rezerwacji dogodnego wstępnie terminu, który oczywiście w tym przypadku może być zmieniany i dostosowywany do daty narodzin. Istotną ważną kwestią dla mnie jest wzajemne poznanie się przed sesją. Tak bym mógł odpowiednio się przygotować do sesji. Każdą sesję traktuję nowiem indywidualnie i dlatego chcę wcześniej uzgodnić koncepcję całości i odpowiednio dobrać rekwizyty. Gorąco również zachęcam jeśli maleństwo ma już starsze rodzeństwo, by ono również wzięło udział a takiej sesji. Jest to bowiem nic nic innego jak uwiecznienie nowej nawiązującej się więzi między rodzeństwem.

Kluczowe informacje:

Sesja możliwa zarówno u mnie w studio jak iw  domu u klienta, wówczas indywidualnie w zależności od odległości ustalam koszt dojazdu.

Na sesję umawiamy się odpowiednio wcześniej, najlepiej około 3 – 8 tygodni.

Czas oczekiwania na gotowe zdjęcia to około 3 tygodnie.

Nie przekazuję klientowi zdjęć nieobrobionych.

Szanuję Państwa prywatność, i dlatego przebieg i zakres sesji ustalam z Wami wcześniej szanując i zachowując ustalone granice intymności.